Cestovní kanceláře dál vypravují zájezdy do jihovýchodní Asie

Cestovní kanceláře vozí dál turisty do zemí v jihovýchodní Asii, které před osmi dny zasáhly ničivé vlny tsunami. Kanceláře vysvětlují, že jezdí jen do míst, která přímo poničena nebyla. Hygienici ale varují před rizikem rozšíření nemocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turisté už se znovu sluní na thajských plážích | Foto: EPA

Cestovní kanceláře situaci v jihovýchodní Asii přirovnávají k povodním u nás v roce 2002 a jsou přesvědčeny, že nejvíc pomohou turisté, kteří nepřestanou do oblasti jezdit. "Ten prostor jihovýchodní Asie je velice rozsáhlý a je tam mnoho destinací, které vůbec postiženy nebyly a může to být i třeba ne příliš daleko od těch postižených oblastí," říká předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Michal Šeba.

Pražský hygienik Vladimír Polanecký ale varuje, že i v oblastech, které katastrofa přímo nepostihla, se mohou šířit nemoci. "Není vyloučeno, že i ty vedlejší oblasti mohou být zasaženy, protože tam dochází k ohromnému pohybu obyvatel a lidé jsou nosiči nákaz nejčastěji."

Jihovýchodní Asie je právě na vrcholu své turistické sezóny - nejvíce turistů přijíždí tradičně v období našich Vánoc a Nového roku, ale také na konci ledna, kdy Nový rok slaví Čína.

Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme