Cestovní kanceláře našly s MF dohodu na uvádění úplných cen zájezdů

Cestovní kanceláře se s ministerstvem financí dohodly na pravidlech uvádění konečných cen zájezdů. Novela zákona, která jim tuto povinnost ukládá, začala platit zhruba v polovině listopadu. Dosud ale nebyl jasný přesný výklad zákona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestování | Foto: Fotobanka stock.xchng

Cestovní kanceláře předloze vytýkaly, že u některých zájezdů do vzdálenějších destinací není možné s velkým předstihem určit cenu všech příplatků. Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří se ale CK s ministerstvem financí domluvily na kompromisu.

"Cestovní kanceláře budou muset uvádět plnou cenu zájezdu v případě, že jsou jim známy všechny položky. V okamžiku, kdy ten zájezd propagují, a v případě, že jim nejsou některé položky známy, budou muset říci přesný čas, kdy položky známy budou, a kdy se je může klient dozvědět," uvedl Papež s tím, že se v tomto případě jedná především o letecké zájezdy.

Podle mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba čekají cestovní kanceláře za porušení těchto pravidel pokuty.

"Snahou ministerstva financí je maximálně informovaný klient, který ihned jasně uvidí, kolik má za zájezd zaplatit. My chceme, aby povinnost uvádět konečný součet ceny byla v praxi a dodržována. A určitě to budeme i sankcionovat, pokud se tak dít nebude," uvedl mluvčí.

Jedinou výjimkou budou podle něj katalogy dané do tisku před účinností zákona.

Václava Marešová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme