Cestovní kanceláře řeší povinnost mít v katalozích konečné ceny

Uvádění konečných cen zájezdů v katalozích komplikuje život cestovním kancelářím v České republice. Nařizuje jim to od 18. listopadu novela zákona o cenách. Zástupci cestovních kanceláří proto budou v úterý na ministerstvu financí jednat o výkladu této novely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pláže na Trinidadu jsou pravé tropické | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří České republiky Vladimíra Dolejše není takový problém uvést u mnoha zájezdů jeho konečnou cenu. Potíže nastávají podle Dolejše u těch zájezdů, u kterých se konečná cena skládá z víc složek - například palivových příplatků, letištních tax, polopenzí nebo výletů.

"Podle současné dikce novely by cestovní kancelář měla uvádět všechny složky v jejich samostatných cenách, což dohromady dává cenu konečnou. Proto říkáme, že když se u konečné ceny bude uvádět pět, šest a víc cen, které jsou složkové, tak ceník bude nepřehledný pro klienta. A také neúměrně nákladný pro operátora, protože bude mít třikrát, čtyřikrát víc stránek, než má teď," protestuje místopředseda ACK Dolejš.

Věra Pfeifferová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme