Cestu na MotoGP do Brna ztíží uzavírky. Opravujeme, kde je třeba, tvrdí ŘSD

Kvůli motocyklové Velké ceně v Brně odloží silničáři veškeré údržbové práce. Ve všech uzavírkách na brněnské a bratislavské dálnici pojedou auta ve dvou pruzích. I tak by se měli všichni řidiči, kteří pojedou o nadcházejícím víkendu do Brna autem, obrnit trpělivostí. A vyrazit raději s předstihem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: Michaela Vydrová

Podle Jana Rýdla z Ředitelství silnic a dálnic jde jen o souhru náhod, že právě v době konání MotoGP se opravuje prakticky každá brněnská výpadovka.

„Tyto komunikace nutně potřebují opravy. Máme dostatek prostředků, máme kapacity, máme podepsané smlouvy, a tak prostě opravujeme tam, kde je potřeba,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak složitá bude cesta na Masarykův okruh do Brna, kde se o víkendu jede MotoGP? Zjišťovala Eva Kézrová

Řidiči se s tím musí smířit a vyjet raději s předstihem, protože mezi 177. a 211. kilometrem D1 jsou hned čtyři dlouhé uzavírky a další tři jsou na bratislavské D2.

Ne každý ale umí jezdit v dopravním omezení tak, aby jízda byla plynulá. Potvrzuje to i redaktor Zelené vlny Luděk Khebl, který denně sleduje situace v uzavírkách. Podle něj v nich brněnští řidiči jen málokdy jedou povolenou osmdesátkou.

„Ta rychlost je někdy 20 až 30 kilometrů za hodinu. Někým, kdo se kochá, vytvoří se tam špunt a za ním kolona,“ popisuje.

Mezi Prahou a Brnem pracují dělníci i na čtyřech modernizovaných úsecích. Všude jsou ale dva pruhy v každém směru, dokonce i mezi Lhotkou a Velkou Bíteší, kde původně měli silničáři koncem týdne odstraňovat mobilní svodidla a řidiči jezdit jen v jednom pruhu.

„Vzhledem k Velké ceně bude tato práce přesunuta do pozdějšího termínu,“ vysvětluje Rýdl.

Silničáři proto odkládají také veškeré údržbové práce. Plně průjezdné zůstávají i přes opravy exity Ostrovačice a Kývalka, které jsou hlavními příjezdy na Masarykův okruh v Brně.

Masarykův okruh v Brně - Grand Prix silničních motocyklů | Foto: Michal Jindra

Eva Kézrová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme