Cestu na Slovensko může zkomplikovat stávka na tamní železnici

Jednání o odvrácení časově neomezené stávky slovenských železničářů definitivně ztroskotala. Krizový štáb železnic už jedná s odboráři pouze o podmínkách průběhu protestní akce, která má začít dnes hodinu před půlnocí. České dráhy upozorňují, že od okamžiku zahájení stávky nebudou schopny zajistit přepravu cestujících k našim východním sousedům a vlaky budou končit v první stanici za hranicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železnice ve stávce | Foto: Anton Frič

Provozu na českých tratích by se ale protest slovenských železničářů dotknout neměl: dráhy počítají s tím, že zajistí dopravu ve všech stanicích pomocí osobních a spěšných vlaků.

Jak uvedla mluvčí Českých drah Zdena Celá, rychlíky pojedou tak, aby na slovenském území po vypuknutí stávky zůstalo jen minimum českých souprav. "U rychlíku Panonia ve směru Praha - Bukurešť a vlaku Eurocity Hungaria z Berlína do Budapešti, které jezdí přes Slovensko do Maďarska, požádala maďarská železnice o odklon přes Rakousko. V současné době čekáme na vyjádření rakouských železnic. Ostatní vlaky vyšší kvality ukončí svou jízdu v Břeclavi. Obdobně vlaky jedoucí na Slovensko přes přechod Čadca budou končit v Třinci anebo v Mostech u Jablunkova. Taktéž rychlíky Vihorlat a Vsacan skončí v Horní Lidči," řekla Zdena Celá Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Celá: Omezení na železnici kvůli stávce

Lidé, kteří se budou chtít dostat vlakem na Slovensko, by podle mluvčí Českých drah měli nastoupit jízdu nejpozději dnes dopoledne.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme