Cestujícím na Ruzyni začne sloužit část nového terminálu

Pražské ruzyňské letiště zahájí začátkem září provoz první části nového terminálu Sever 2. To je o čtyři měsíce dříve, než se původně předpokládalo. Celý nový terminál bude otevřen v lednu napřesrok. Informoval o tom ministr dopravy Milan Šimonovský s tím, že na stavbě se podařilo ušetřit přes dvě miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letištní hala | Foto: Jan Rosenauer

Stres z dlouhého čekání a front už několik let zažívají pasažéři na největším letišti nejen v Česku, ale i ve střední Evropě. Ministr dopravy Milan Šimonovský říká: "Každý rok letiště Praha zvyšuje počet odbavených cestujících, loni jsme dosáhli 10 a půl milionu, přitom terminál je kapacitně na 6 milionů. V letošním roce očekáváme další rekord - zhruba 11 milionů odbavených cestujících."

Ministr dnes zároveň jmenoval novou generální ředitelkou státního podniku Česká správa letišť Hanu Černochovou. Ta byla od června, po odvolání Marina Kačura, který musel odejít kvůli finančním nesrovnalostem, řízením firmy jen pověřena.

Černochová dodává, že nový terminál přinese pasažérům i větší komfort: "Půjdou do nových krásných prostor s větším množstvím odpočinkových zón, s velkým množstvím obchodů."

Terminál bude také bezpečnější, protože má splňovat Schengenské dohody Evropské unie. To znamená, že přilétající a odlétající cestující budou odděleni. V areálu bude i krizová místnost, kde budou příbuzní cestujících, kteří se vracejí třeba z oblasti postižené katastrofou, čekat na své blízké a pravidelně o nich dostávat informace.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme