ČEZ zrušil kalamitní stav ve Středočeském kraji. Pokračuje s opravami na vedení nízkého napětí

Společnost ČEZ Distribuce k sobotním 10.00 zrušila kalamitní stav ve zbývajících šesti středočeských okresech. Byl v nich od čtvrtka kvůli vysokému počtu domácností bez proudu. Jde o okresy Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Praha-západ a Rakovník, uvedla v tiskové zprávě mluvčí společnosti Soňa Holingerová. V ostatních šesti středočeských okresech odvolala firma kalamitní stav v pátek večer.

Kladno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ

Nyní jsou v regionu bez elektřiny desítky domácností, dodávky jim měly být podle Holingerové obnoveny během dopoledne. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„Aktuálně jsme opravili všechny poruchy na vedení vysokého napětí, jsme i nadále v terénu a nyní pracujeme na opravě šesti desítek poruch na vedení nízkého napětí. Jedná se však již jen o jednotlivá čísla popisná, chaty, chalupu, rekreační osady a podobně,“ informovala mluvčí.

Peksa: S růstem cen energií nesouvisí emisní povolenky, jde o plyn. Naše nádrže jsou poloprázdné

Číst článek

Nyní jsou v regionu bez elektřiny desítky domácností, dodávky jim měly být podle Holingerové obnoveny během dopoledne. Ve čtvrtek večer bylo v regionu přes 70 000 odběrných míst bez elektřiny, v pátek ráno téměř 7000.

Kvůli čtvrtečnímu silnému větru měli středočeští hasiči nejvíce výjezdů na Kladensku, přes 200. K pátečnímu ránu zaevidovali přes 1600 událostí spojených s větrem, počet zásahů ale klesl na 1210, protože některé ohlášené popadané stromy lidé odstranili předtím, než se k nim hasiči dostali.

Poté už výjezdů dramaticky nepřibylo, odpoledne převažovaly též zásahy na Kladensku, Nymbursku, Mladoboleslavsku a v okrese Praha-západ.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme