ČEZ požaduje pět milionů korun za újmu na dobré pověsti

Elektrárenský gigant ČEZ žaluje občanské sdružení, které na něj podalo trestní oznámení kvůli postupu jejích pracovníků při odhalování černých odběrů elektřiny. Po sdružení PPP - právní poradenství a pomoc požaduje omluvu a pět milionů korun za újmu na dobré pověsti. Obdobnou žalobu podává ČEZ také na ochranu osobnosti vedoucího svého odboru netechnických ztrát. V tomto případě žádá omluvu a jeden milion korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Soudní síň

Podle olomouckého právníka Jana Rytíře, který je předsedou představenstva sdružení PPP, má ČEZ na podání žaloby právo: "Každý krok, který vede k popularizaci tohoto případu - aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí - my vítáme. Tudíž vítáme i tento krok společnosti ČEZ."

Na Jana Rytíře a na některé další osoby podal ČEZ trestní oznámení už včera. Viní je z křivého obvinění, poškozování cizích práv a pomluvy. Rytíř na elektrárenskou společnost podal v dubnu hromadné trestní oznámení, ke kterému se připojilo už 230 lidí. Poukazují především na údajně nezákonné praktiky pracovníků, kteří černé odběry odhalují, údajně je například pod nátlakem nutili podepsat přemrštěné náhrady škody. Karel Vaniš ze společnosti ČEZ měření to odmítá:

"Ta náhrada škody se vypočítává podle prováděcího předpisu a to je vyhláška 51, která je nedílnou součástí energetického zákona. Ty případy se pohybují od doby trvání do doby zjištění neoprávněného odběru. Takže částky jsou různé - můžou se pohybovat v tisících, desetitisících i statisících."

ČEZ tvrdí, že během zásahů pořídil videozáznamy, které u soudu předloží jako důkaz.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme