ČEZ uvažuje o uzavření některých tepelných elektráren

Elektrárenská společnost ČEZ uvažuje o uzavření tři uhelných elektráren. Důvodem je klesající podíl této společnosti na trhu s elektrickou energií. K zavíraným elektrárnám by měly patřit východočeské Chvaletice, středočeský Mělník a moravský Hodonín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud by k tomuto uzavření skutečně došlo, vážně to ohrozí nejen 1000 pracovních míst ve zmíněných elektrárnách, ale i místa horníků. Až polovina z nich - tedy kolem deseti tisíc lidí - by tak mohlo přijít o práci. Úvahy o zavírání elektráren Českému rozhlasu potvrdil mluvčí ČEZu Daniel Častvaj. Podle něj je český trh s elektrickou energií jedním z nejliberálnějších trhů v Evropě a pokud nedojde včas k jasnému definování pravidel, která zatím chybějí, skutečně může ČEZ ztratit svá odbytiště. "Tím by došlo i k omezení výroby. První na řadě by samozřejmě byly elektrárny, ve kterých je výroba nejdražší. Obecně jde o zdroje, které jsou daleko od hnědouhelných pánví."

Markéta Kaclová, Bohumír Mazáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme