ČEZ zaplatil představitelům obcí z okolí Temelína cestu po USA

Elektrárenská společnost ČEZ zaplatila představitelům měst a obcí z okolí jaderné elektrárny Temelín osmidenní pobyt ve Spojených státech. Jak uvedla Česká televize, účastníci si prohlédli několik jaderných zařízení a navštívili také například Las Vegas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staré Las Vegas | Foto: Miroslav Konvalina

Mluvčí elektrárny Milan Nebesář na tom nevidí nic špatného. "V Las Vegas jsme byli z jediného důvodu, protože to je nejbližší destinace pro dosažení Yuca Mountain, kde se buduje konečné úložiště v Americe," řekl Nebesář.

Cesta starostů z okolí Temelína se uskutečnila krátce před projednáváním stavby meziskladu vyhořelého paliva v areálu elektrárny. To se nelíbí některým ekologům a organizacím, které proti výstavbě meziskladu protestují. Dana Kuchtová ze sdružení Jihočeské matky to vidí jednoznačně. "Tato cesta je podle našeho názoru jasnou snahou o ovlivnění názoru starostů a zastupitelů v regionu pro výstavbu meziskladu."

Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme