ČEZ získal stavební povolení pro dostavbu prunéřovské elektrárny

Modernizace elektrárny v Prunéřově na Chomutovsku dostala zelenou. Stavební úřad v Kadani totiž vydal územní povolení pro modernizaci elektrárny. Ekologickým aktivistům se rozhodnutí nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrárna Prunéřov. | Foto: Tomáš Adamec

Ekologičtí aktivisté předali před koncem loňského roku na veřejném projednávání stavby stovky připomínek a námitek. Většinu jich stavební úřad předal příslušným úřadům k prozkoumání a vydání stanoviska.

Námitkami se zabývalo ministerstvo životního prostředí, odbor životního prostředí krajského úřadu a krajská hygienická stanice. Aktivisté neustále zdůrazňují, že se elektrárna nebude modernizovat podle nejmodernějších technologií.

Účastníkům řízení nyní běží odvolací lhůta, poté se bude modernizací zabývat krajský úřad. Jan Rovenský z Greenpeace už teď potvrzuje, že se proti rozhodnutí odvolají:

„Stavební úřad v Kadani nejenom že povolil stavbu, která bude dalších 25 let zatěžovat významným způsobem zdravý obyvatel okolních měst a obcí, to při využití zastaralé technologie horší než požaduje evropská legislativa, ale mimo jiné vyloučil účast při řízení celkem 10 místních obyvatel, kteří jsou stavbou přímo dotčeni a v rozporu se stavebním zákonem jim neumožnil, aby se toho řízení účastnili.“

Eva Holá, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme