Chanovský manipulátor se přihlásil policii

Mosteckým policistům se přihlásil 30letý muž, který se pokusil zmanipulovat výsledky voleb v Chanově. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdila severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby v Chanově | Foto: Libor Zavoral

Muž čelí obvinění z trestných činů maření přípravy a průběhu voleb a z porušování tajemství přepravovaných zpráv. Měl převzít od poštovního doručovatele v Chanově obálky s hlasovacími lístky pro chanovský volební okrsek, rozlepit je a v každé obálce ponechat jen hlasovací lístek se zakroužkovaným kandidátem ČSSD. Hrozí mu trest odnětí svobody v rozpětí šesti měsíců až tři roky. Ze stejných trestných činů byl obviněn i poštovní doručovatel.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Hrubešová: Chanovská kauza

Kriminalisté zajistili 13. června večer v Chanově, kde žijí převážně Romové, více než 440 obálek obsahujících pouze hlasovací lístky ČSSD. Ještě týž den zadrželi dvaačtyřicetiletého poštovního doručovatele, který obálky roznášel, a obvinila ho ze stejných trestných činů jako jeho komplice. Oběma mužům hrozí až tříleté vězení.

Nové kompletní hlasovací lístky dostali obyvatelé chanovského sídliště prostřednictvím České pošty 14. června ráno. Průběh voleb tak nebyl narušen. Z celkem 871 chanovských voličů odevzdala svůj hlas jen asi čtvrtina. Sociální demokraty zde volilo 83 lidí, KSČM 52 a ODS 13.

Milan Kopp, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme