Charita České republiky spustila web, kde mohou lidé nabízet pomoc pro uprchlíky

Desítky lidí už přislíbily pomoc pro uprchlíky přes nové webové stránky. Online registrační formulář spustila odpoledne Charita České republiky. Nejčastěji lidé nabízí oblečení nebo ubytování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlíci, běženci, migranti, uprchlický tábor (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Vyplňuje se, kdo pomoc nabízí, jakou konkrétní pomoc nabízí, jestli vystupuje sám za sebe, nebo za nějakou skupinu dobrovolníků, neziskovou organizaci, nebo jiný subjekt,“ popisuje migrační koordinátorka Charity Klára Boumová.

Pokud někdo formulář s příslibem pomoci na webu vyplní, bude to právě ona, kdo jeho nabídku předá dál.

„Potom podle příslušnosti, jaká adresa je tam uvedena, jaké město, se pomoc nabízí do diecézí, které přímo s migranty a uprchlíky pracují. To znamená, že by se lidem ozval někdo přímo z jeho bydliště, z jeho kraje,“ vysvětluje.

Formulář je dostupný ze dvou internetových adres – charita.cz/migrace, nebo pomocuprchlikum.charita.cz

Přes web je pomoc zatím jen přislíbená. Konkrétně si o ni charita řekne, až bude potřeba, říká tiskový mluvčí Jan Oulík.

„Slibujeme si od toho, že tady vznikne propojení mezi nabídkou občanů, o kterých víme, že skutečně chtějí pomoci, a mezi skutečnou poptávkou. Aby ty věci, které jsou nabízeny, byly skutečně využity pro ty, kteří pomoc potřebují.“

Aktuálně Charita nejvíce potřebuje nabídky na byty k dlouhodobému pronájmu.

Anna Maňourová, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme