Charita už organizuje pomoc do postižených oblastí

Vláda na svém mimořádném zasedání rozhodla, že povolá dalších 1000 vojáků, aby pomohli policistům v evakuovaných oblastech. Vojáci by měli především zabránit rabování. Pomoc ale organizují občanská sdružení a charitativní organizace. Jsou potřeba především přikrývky, karimatky a balená voda. Dále pak dezinfekční prostředky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Oblastní spolek Českého červeného kříže v Liberci ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem města vyhlašuje veřejnou humanitární sbírku pro pomoc lidem v záplavami postižených oblastech. Českému rozhlasu to potvrdila ředitelka spolku ČČK Olga Merglová s tím, že lidé mohou přinášet potřebné věci okamžitě: "Materiální pomoc v podobě dek, spacáků, karimatek, dezinfekčních a čistících prostředů, baterií a baterek, pracovních a gumových rukavic, balených vod vybíráme od jednotlivců na oblastním Spolku Českého Červeného kříže na úřadě v Rumunské ulici a to dnes do 20 hodin a v dalších dnech od 8 do 20 hodin. Stejnou pomoc - ovšem od organizací podniků a firem - přijímá Hasičský záchranný sbor Liberec v Machníně od Chrastavy dnes do 18 hodin, další dny od 8 do 18."

Česká Lípa chce pomoci povodněmi zničeným Prachaticím. Radnice proto shání dobrovolníky, kteří by v jihočeském městě pomohli s likvidací škod. Jak Českému rozhlasu potvrdil českolipský starosta Petr Skokan, dobrovolníci se mohou hlásit do dnešního večera: "Vyzýváme všechny, kteří jsou ochotni a mají zájem pomoci do povodněmi poškozených Prachatic odjet, aby se přihlásili na moje telefonní číslo 0602 469109 nebo na ústřednu městského úřadu 0425 881 111 nebo 201 na konci. Podle počtu dobrovolníků budeme vypravovat buď osobní automobily nebo autobus. Pro dobrovolníky je v Prachaticích zajištěno ubytování. Měli by si s sebou samozřejmě vzít spacáky a karimatky."

Pokud chcete přispět na pomoc postiženým, můžete využít konto společnosti Člověk v Tísni při České televizi SOS POVODNĚ - č. ú. 334 334 334/0300 u ČSOB Praha.

Markéta Kaclová, Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme