Chcete pod stromeček štěně? Pozor na psí množírny, varuje video

„I krásné štěně může mít hroznou minulost,“ vzkazuje videoklip, kterým Spolek ochránců zvířat OBRAZ upozorňuje na krutý byznys majitelů psích množíren. Zvlášt před Vánocemi, kdy rodiče štěňata kupují dětem jako dárky třeba přes internetové inzeráty, ho přitom lidé mohou nevědomky podporovat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pes

Pes | Foto: pixabay.com

„Vánoční videoklip je součástí naší kampaně proti množírnám. Chtěli bychom právě v tento vánoční čas upozornit, že bezhlavou poptávkou po štěňatech mohou lidé nevědomky podporovat množitele,“ vysvětlil pro server Ekolist.cz Daniel Cao, tiskový mluvčí spolku OBRAZ.

Server upozorňuje, že lidé nakupující štěně vůbec nemusí tušit, že zvíře nevyhovujícími podmínkami množíren prošlo. Podle ochránců zvířat by varovným signálem pro kupující mělo být třeba to, že majitelé chtějí předat psa na takových místech, jako je benzinová pumpa nebo parkoviště. Aniž by zájemci měli možnost vidět, kde štěně vyrůstalo.

Lidé by při nakupování psů měli být ostražití a nespoléhat jen na líbivá tvrzení v inzerátech nabízejících levná štěňata. Ideálním řešením, jak se nevědomé podpoře množíren vyhnout, je třeba adopce opuštěných zvířat z útulků.

V Česku se proti množírnám psů stále nedaří efektivně bojovat. Štěňata navíc často končí i za hranicemi. Množitelé využívají vysokých cen jednotlivých plemen. Štěňata, která často chovají ve špatných podmínkách, následně na trhu nabízí za mnohem menší částky. A lidé na lákavé nabídky slyší. Řešením by mohlo být celoplošné čipování psů, ale i větší zájem nakupujících o původ štěňat.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme