Zlepšení situace v Chebu. Nemocnice ruší covidové jednotky, zaměstnanci mohou čerpat dovolenou

Prázdné pokoje, vyprané prádlo a velký úklid – personál chebské nemocnice postupně uklízí covidové jednotky. Ještě před měsícem přitom chyběla lůžka a personál byl přetížený. Teď je situace klidnější a zařízení postupně ruší covidová oddělení. Nakažených v regionu totiž ubývá. V nemocnici byla celkem tři oddělení pro covid pozitivní lidi. Vznikly třeba z porodnice nebo gynekologie.

Cheb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdný pokoj na covidové jednotce nemocnice v Chebu,

Prázdný pokoj na covidové jednotce nemocnice v Chebu, | Foto: Andrea Strohmaierová | Zdroj: Český rozhlas

Gynekologicko-porodnické oddělení, kde takzvané covid oddělení bylo, teď zaměstnanci uklízí. Postupně by se sem měly vrátit pacientky. Možná už v květnu, potvrdil mluvčí nemocnice Vladislav Podracký. Vše ale bude záviset na kapacitě intenzivních lůžek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžná péče by se do nemocnice mohla vrátit v květnu, potvrdil mluvčí Vladislav Podracký

„Na to, abychom mohli obnovit běžnou péči, porody i plánované operace, potřebujeme mít volnou kapacitu intenzivní péče. Tu nám zatím pořád blokují covidoví a postcovidoví pacienti. U průměrného covidového pacienta je hospitalizace třeba týden, ti s těžkým průběhem nám tu zůstávají měsíc a někdy i déle. Bez toho uvolnění intenzivních lůžek nemůžeme zahájit běžný provoz,“ uvedl mluvčí.

V současné době je v nemocnici 14 pacientů s nemocí covid-19. V únoru jich bylo přes 70. Díky zlepšení epidemické situace bude zdravotnický personál po několika měsících čerpat dovolenou.

Andrea Strohmaierová, Naďa Krásná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme