Z plných nemocnic v Chebu a Sokolově převáží záchranná služba 25 pacientů s covidem-19

Pražská záchranná služba v pátek zajistila převoz celkem 25 pacientů z Chebu a Sokolova. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí záchranky Jana Poštová. Všichni pacienti mají podle ní lehčí průběh nemoci covid-19 a jsou při vědomí. Kromě Prahy je přijaly nemocnice ve Středočeském a Plzeňském kraji. Na transportu se podílela také Asociace Samaritánů ČR, Meditrans a Nonstopmedic.

Cheb / Sokolov (Aktualizováno: 12:16 5. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transport pacientů mezi nemocnicemi (ilustrační foto) | Foto: Leoš Kučera | Zdroj: GŘ HZS ČR

„V tuto chvíli vyráží pražská záchranka s kolegy z Asociace Samaritánů ČR a Meditrans do Chebu, kde je celkem 15 pacientů s lehčím průběhem covidu-19. Tito pacienti budou následně transportováni do pěti pražských nemocnic,“ popsala v pátek dopoledne mluvčí.

„Paralelně s tím vyrážel Nonstopmedic pro celkem deset pacientů do Sokolova. Také by se mělo jednat o pacienti s lehčím průběhem covidu-19. A ti poté budou rozváženi do nemocnic ve Středočeském kraji a v Plzni.“

Za pražskou záchrannou službu jel kromě koordinačního vozidla i speciální vysokokapacitní Fénix, který je schopný pojmout až 12 pacientů.

Nemocnice v Chebu a v Sokolově reagují na vzniklou situaci ze čtvrtka, kdy každá z nemocnic přijala 20 nových pacientů.

Dříve jsme převáželi zejména pacienty vyžadující intenzivní péči, dnes musíme kvůli nedostatku kapacit převážet také pacienty na standardních lůžkách s kyslíkem, uvedl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Zdravotníci přemisťují pacienty s koronavirem i v rámci kraji do covidových center, například do nemocnice v Mariánských Lázní nebo do Rehosu v Nejdku. Ze sokolovské nemocnice je na pátek naplánován převoz pěti pacientů do Rehosu.

jbi, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme