Chebská cestovka Antour zkrachovala

Stovky klientů chebské kanceláře Antour se loučí s vidinou letní dovolené. Firma totiž včera uzavřela svou kancelář v Chebu a ukončila tak činnost. Podle majitele Petera Antala je firma dostatečně pojištěna a klientů, kteří jsou nyní v zahraničí, se problémy nedotknou. Antour je letos už třetí zkrachovalou cestovní kanceláří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mořská pláž

Hlavní potíží jeho firmy byla podle Petra Antala celková ekonomická situace v České republice. "Kdyby ty zájezdy byly nabité, tak se to nestalo," řekl.

Před sídlem zkrachovalé cestovní kanceláře se během dne shromažďovali rozezlení klienti. "Každej si hrabe kapsy a takhle to dopadá," rozčiloval se mladý muž, který měl odletět s Antourem 1. září do Itálie. Nyní se chystá postupovat podle zákonem daných možností.

Na dveřích kanceláře CK Antour je stručné oznámení, že cestovní kancelář z technických důvodů ukončila prodej zájezdů, a kontakt na Evropskou cestovní pojišťovnu. Na tu se mají klienti obrátit, pokud už za zájezdy zaplatili. Pojišťovna ale musí nejdříve shromáždit pohledávky a jejich výši porovnat s výší pojistky Antouru. Na vypořádání si navíc klienti počkají řadu měsíců.

Cestovní kanceláře Antour byla založena v roce 1990. V obchodním rejstříku je jako obchodní firma zapsán od června 2001 Peter Antal. Jako předmět podnikání má podle internetového výpisu zaregistrován specializovaný maloobchod, provozování cestovní kanceláře a silniční motorová doprava osobní.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme