Chemičkou u Litvínova otřásl výbuch. Hasiči mají požár pod kontrolou, čtyři lidé jsou zranění

V chemickém závodě mezi Mostem a Litvínovem byli při výbuchu v noci na čtvrtek zraněni čtyři lidé, všichni jsou mimo ohrožení života. Po explozi vypukl požár, který se hasičům podařilo zastavit, oznámila firma Orlen Unipetrol na twitteru.

Video Litvínov (Aktualizováno: 7:41 21. 7. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chemičkou u Litvínova otřásl výbuch

Chemičkou u Litvínova otřásl výbuch | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Hasiči vyjeli do chemičky ve středu ve 22.55. „Výrobní jednotka byla z preventivních důvodu odstavena,“ napsala firma Orlen Unipetrol na twitteru.

Příčinou výbuchu měla být podle ní „technická závady na hydrokrakovací jednotce“, která slouží k úpravě ropy. Pracují ale s více verzemi. Rafinérie je jako celek podle firmy v provozu.

Silnice kolem chemičky je uzavřená. Obyvatelům podle hasičů žádné nebezpečí nehrozí. Litvínovská radnice přesto raději rozeslala obyvatelům SMS, aby pro jistotu neotevírali okna.

„V Mostě a okolí hasiči měřili ovzduší z důvodu úniku škodlivých látek. Opakované měření bylo negativní,“ uvedli hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

„Požár je v tuto chvíli téměř uhašen, požářiště kontrolují hasiči termokamerou. Během dne budeme zjišťovat rozsah poškození, příčinu nehody určí zahájené vyšetřování,“ dodala firma.

„Kolem 8.00 se bude pokračovat ve vyšetřování příčiny výbuchu s následným požárem a stanovení rozsahu škod,“ doplnili hasiči.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů, zejména plastů a hnojiv.

Do skupiny Orlen Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně.

Chemičkou u Litvínova otřásl výbuch | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme