Dubnový únik fenolu v Děčíně má další oběť. V nemocnici zemřel nejvážněji zraněný muž

Dubnový únik nebezpečného fenolu v areálu děčínské firmy Chemotex má druhou oběť. Zemřel nejvážněji zraněný muž, který byl od neštěstí v nemocnici. Potvrdil to mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. První obětí byl muž, který zemřel po převozu do nemocnice v den úniku.

Děčín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedovatý fenol unikl z cisterny nákladního auta v průmyslovém areálu Chemotex ve čtvrti Boletice. | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Neštěstí se stalo 26. dubna v areálu Chemotexu. Únik nastal při přečerpávání fenolu. Celkem se nadýchalo látky nebo bylo poleptáno 17 lidí.

V průmyslovém areálu v Děčíně unikl jedovatý fenol. Jeden člověk zemřel, další je v kritickém stavu

Číst článek

„Během uplynulého víkendu došlo u pacienta k opakovanému selhávání životních systémů. V důsledku toho se jeho stav prudce zhoršil a muž bohužel zemřel,“ uvedl k úmrtí druhého muže Chrástecký.

Případ vyšetřují krajští kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Příčinu neštěstí policie zatím nezná.

„Zadali jsme vypracování odborných znaleckých posudků z oboru zjišťování příčin průmyslových havárií,“ řekla již dříve krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Jak dlouho vyšetřování potrvá, nechtějí policisté zatím odhadovat.

Případem se zabývá také Státní úřad inspekce práce. Fenol, který při zásahu kůže může způsobit velmi vážné poleptání, do kanalizace ani povrchových vod neunikl a nedostal se ani mimo chemičku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme