Chladné počasí odrazuje účastníky protestní technoparty

V Mlýnci na Tachovsku pokračuje druhým dnem protestní technoparty nazvaná ParoubTek. Zatím se zdá, že jde o akci jen pro otužilé příznivce této hudby. Kvůli dešti a větru jich nepřijela na páteční začátek ani celá tisícovka. Policie hlavní nápor nových tanečníků očekávala až v sobotu - technařů ale na pronajaté louce zřejmě kvůli chladnému počasí naopak ubývá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyznavači techna v Mlýnci | Zdroj: ČTK

Původní odhady počítaly s několika tisíci účastníků protestní technoparty, v pátek jich přijelo zhruba 900 a v sobotu v podvečer bylo v Mlýnci už jen pět stovek příznivců techna. Přibylo naopak jevišť a aparatur.

"V současné chvíli ale málokdo tančí, většina lidí sleduje hudbu v sedě na zemi s kelímkem piva. Hluk z reprobeden už ve vzdálenosti pár set metrů od tábora technařů překonají výfuky a převodovky kamionů z dálnice," hlásil po 18. hodině z dějiště ParoubTeku reportér Českého rozhlasu Martin Sobotka.

Policisté nepřetržitě střeží všechny přístupové komunikace i celý prostor. Odpoledne zadrželi mladíka s listy konopí ukrytými v lahvi. Drogu mu zabavili a odvezli ho k výslechu. Od začátku technoparty to byl už třetí případ, kdy policie u lidí mířících na akci našla tuto omamnou látku.

Martin Sobotka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme