Chladné počasí odrazuje účastníky protestní technoparty

V Mlýnci na Tachovsku pokračuje druhým dnem protestní technoparty nazvaná ParoubTek. Zatím se zdá, že jde o akci jen pro otužilé příznivce této hudby. Kvůli dešti a větru jich nepřijela na páteční začátek ani celá tisícovka. Policie hlavní nápor nových tanečníků očekávala až v sobotu - technařů ale na pronajaté louce zřejmě kvůli chladnému počasí naopak ubývá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyznavači techna v Mlýnci | Foto: ČTK

Původní odhady počítaly s několika tisíci účastníků protestní technoparty, v pátek jich přijelo zhruba 900 a v sobotu v podvečer bylo v Mlýnci už jen pět stovek příznivců techna. Přibylo naopak jevišť a aparatur.

"V současné chvíli ale málokdo tančí, většina lidí sleduje hudbu v sedě na zemi s kelímkem piva. Hluk z reprobeden už ve vzdálenosti pár set metrů od tábora technařů překonají výfuky a převodovky kamionů z dálnice," hlásil po 18. hodině z dějiště ParoubTeku reportér Českého rozhlasu Martin Sobotka.

Policisté nepřetržitě střeží všechny přístupové komunikace i celý prostor. Odpoledne zadrželi mladíka s listy konopí ukrytými v lahvi. Drogu mu zabavili a odvezli ho k výslechu. Od začátku technoparty to byl už třetí případ, kdy policie u lidí mířících na akci našla tuto omamnou látku.

Martin Sobotka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme