Chladné počasí přineslo na silnice námrazu

Zima uzkazuje svou sílu. Na náledí si musí řidiči dát pozor především na silnicích první třídy v okrese Jihlava a v Plzeňském kraji v úseku Klatovy - Železná Ruda. Obě oblasti jsou ošetřeny posypem. Povrch dálnic je vlhký po chemickém posupu a sjízdný. Náledí se tvoří také na silnicích druhé a třetí třídy v okresech Žďár nad Sázavou, Třebíč a Olomouc a na Božím daru v Karlovarském kraji. U Kozlova padají pod tíhou námrazy stromy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silnice, přechod pro chodce, křižovatka

Mrznoucí déšť a silnice jako kluziště zkomplikovaly život v noci a ráno hodně řidičům. Na Šumpersku a Jesenicku cestáři ošetřili silnice posypem. Dispečer šumperské silniční správy Václav Pěček, však varuje řidiče, aby jezdili opatrně a počítali s tím, že na silnice padají námrazou ztěžklé větve stromů. "Na okrese Šumperk jsou vozovky většinou suché, jen v lesních úsecích mokré a vlhké. V Jeseníku konečně už o půlnoci přestal padat namrzající déšť, tam jsou po chemickém posypu ty vozovky mokré. Je to všechno sjízdné, jen je nebezpečí padání větví, protože ta námraza je obalená na stromech."

Nejhorší situace byla na jižní Moravě. Silničáři ale vozovky udrželi sjízdné, v nejlepším stavu jsou nyní hlavní tahy. Doporučují však řidičům, aby všude dbali zvýšené opatrnosti. Některé oblasti, kde je stále nutno řídit zvlášť pozorně, vyjmenoval dispečer Jihomoravské krajské Správy a údržby silnic Patrik Mikolášek: "Co se týká silnic 2. a 3. tříd, které se udržují převážně inertně, chemických tras se to netýká, ty jsou rozsolené, tam je všechno mokré. Hlavně Vyškovsko, Blanensko, část Brna, Břeclavsko, Znojemsko. Žádný úsek nebyl nesjízdný a žádné informace nemám, že by se něco vyskytlo. Počasí se zlepšilo."

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Vladan Dokoupil, Šárka Swiderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme