Chlapce nenašel ani vrtulník s termovizí

Ani vrtulník s termovizí nepomohl při pátrání po šestiletém chlapci z Litovle. Ten podle svědků sklouzl v sobotu do řeky, když si hrál na břehu. Desítky lidí pročesávaly dva dny řeku i břehy, ale našly jen chlapcovy boty. Policie vidí minimální naději, že by hoch mohl přežít a dostat se z řeky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník | Foto: Armáda ČR

Vrtulník byl na Litovelsku nasazen v pondělí po deváté hodině dopoledne, jak potvrdila mluvčí okresního ředitelství Policie České republiky v Olomouci Jitka Dolejšová. "Pokračuje pátrání, kdy přiletěl policejní vrtulník s termovizí a propátrává břehy a koryto řeky Moravy, a to směrem od Litovle až po Olomouc." Podle mluvčí jsou další možnosti pátrání po nezvěstném chlapci v tuto chvíli vyčerpány, a tak v akci pokračuje pouze policejní vrtulník. "Včera a předevčírem spolupracovali policisté, strážníci městské policie a také hasiči. Dnes dopoledne mám informace, že se zatím pátrání směřuje pouze po policejní linii." Šance, že zmizelý chlapec je ještě naživu, jsou podle záchranářů v tuto chvíli bohužel minimální.

V pátrání budou policisté znovu pokračovat v úterý. "Vytipovali jsme několik míst u břehu Moravy, kde by se chlapcovo tělo eventuálně mohlo nacházet. Pokud i toto bude bez úspěchu, tak na pátek byla opět naplánována rozsáhlejší akce za použití vrtulníku a s využitím potápěčů, kdy budeme znovu pátrat po celém toku řeky Moravy," uvedla policejní mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Dolejšová o dalším pátrání

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme