Pardubická nemocnice odškodní rodiče chlapce v kómatu. Chce se dohodnout mimosoudně

Společnost Nemocnice Pardubického kraje se zatím mimosoudně nevyrovnala s rodinou chlapce, který kvůli pooperačním komplikacím v roce 2017 zůstal v takzvaném bdělém kómatu. Jeho rodiče požadovali 22 milionů korun, nemocnice jím nabízela 15,5 milionu korun. Loni rodina dostala zálohu šest milionů korun.

Pardubice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajská nemocnice Pardubice, multioborový pavilon

Krajská nemocnice Pardubice, multioborový pavilon | Zdroj: Pardubický kraj

„Minulý rok v létě poslali svůj protinávrh, který jsme nakonec akceptovali. Dodnes ale nemáme na finální nabídku reakci,“ řekla ČTK mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. 

Podle Semrádové se konečná suma pohybuje v intervalu mezi částkami, s nimiž šly původně obě strany do jednání. Zveřejnit ji podle dohody stran nelze. Projednávání soudní žaloby pro odčinění vytrpěné bolesti a ztížení společenského uplatnění, kterou rodina na nemocnici podala, bylo zatím přerušeno.

Ublížení na zdraví

V květnu 2017 tehdy osmiletý chlapec podstoupil operaci mandlí. Čtyři dny po zákroku začal masivně krvácet. Následkem toho má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu.
Policie kvůli případu obvinila lékařku a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obvinění čelí také Pardubická nemocnice.

Pardubická nemocnice nabídla zálohu šest milionů rodině chlapce, který zkolaboval po operaci mandlí

Číst článek

Zálohu na odškodnění nabídla Pardubická nemocnice rodině den poté, co odvolací soud rozhodl, že musí vydat zdravotnickou dokumentaci chlapce, který po operaci mandlí skončil v kómatu. Rodina žádala o kopii záznamu více než dva roky. Nemocnice tvrdila, že to není technicky možné.

„Jde nám o to, abychom se s rodinou dohodli mimosoudně a došli ke smírnému mimosoudnímu řešení,“ uvedla mluvčí nemocnice loni v červnu. 

Po zveřejnění případu v médiích rezignoval náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice Roman Michálek, který daný den sloužil jako lékař ORL. Jeho postavení mimo službu doporučil nemocnici hejtman Martin Netolický (ČSSD).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme