Pozor na ledovku. Tvořit se bude v sedmi krajích, hlavně na západě a jihozápadě Čech

Na západě a jihozápadě Čech bude v pondělí pozdě odpoledne a večer sněžení místy přecházet v mrznoucí srážky s tvorbou ledovky. V noci na úterý se bude ledovka ojediněle tvořit i jinde v Čechách, zejména ve Středočeském a Ústeckém kraji.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka se bude tvořit od pondělního odpoledne | Zdroj: ČTK

O výskytu ledovky informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro kraje Karlovarský, Plzeňský a část jižních Čech od 17.00 do úterních 09.00. Pro Prahu a části Středočeského, Jihočeského a Ústeckého kraje výstraha platí až od 21.00.

Řidiči a chodci by podle meteorologů měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám a sledovat dopravní zpravodajství.

Situace v krajích

Například v Karlovarském kraji v pondělí ráno místy sněžilo a teploty přes noc klesly pod nulu. Sjízdnost silnic je tak zhoršená, hrozí náledí a místy na nich leží rozbředlý sníh. Server dopravniifo.cz varuje před námrazou i na dálnici D6 u Louček. Z kraje ale zatím nejsou hlášeny žádné závažné komplikace.

Na počasí se už nebudeme muset ptát Norů. Přijdeme s lepší aplikací, slibuje šéf ČHMÚ

Číst článek

Silnice v Plzeňském kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, řidiči ale musejí počítat místy s rozbředlou vrstvou sněhu, mlhami nebo s námrazou. Ve vyšších polohách Šumavy, kde se vozovky udržují pouze inertním posypem, je na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá drtí, informuje Ředitelství silnice a dálnic.

Na Bruntálsku ráno komplikovaly dopravu sněhové jazyky na vozovkách a na Opavsku jsou silnice místy namrzlé. Komunikace jsou ale se zvýšenou opatrností sjízdné v celém regionu. 

Na silnicích v Krkonoších a Orlických horách leží ujetá vrstva sněhu o síle až deseti centimetrů. Ujetý sníh leží i na řadě nesolených silnic nižších tříd v ostatních částech Královéhradeckého kraje

V Pardubickém kraji už sníh leží jen na menších silnicích ve výše položených oblastech. Většinou je uježděný, někde leží i jeho zledovatělá vrstva. Vše je s opatrností sjízdné, informují silničáři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme