Meteorologové zmírnili sněhovou výstrahu. Nově platí do odpoledne jen pro sever Čech

Nejintenzivněji sněžilo do středečního rána na severovýchodě Středočeského a v západní polovině Libereckého kraje, kde napadlo i kolem deseti centimetrů většinou mokrého a těžkého sněhu. V následujících hodinách připadne na severu Čech dalších až šest centimetrů, jinde bude sněžit jen ojediněle.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Sněžilo zejména na severu, na většině republiky se objevily pouze mírné srážky | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Meteorologové tak zrušili výstrahu před novou sněhovou pokrývkou na většině území, do dnešních 15.00 trvá jen pro sever Čech. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.

„Rušíme výstrahu před novou sněhovou pokrývkou kromě severu Čech, kde v následujících hodinách připadne dalších dva až šest centimetrů. Na ostatním území bude sněžit jen ojediněle, zejména na východě ČR nebo v severozápadních Čechách, kde připadne dalších nula až tři centimetry, na horách až pět centimetrů,“ uvedli meteorologové. Výstraha tak platí už jen pro většinu regionů v Libereckém kraji a pro okolí měst Děčín, Rumburk a Varnsdorf v Ústeckém kraji.

V noci nejvíc nasněžilo v okolí Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Nymburka, České Lípy a Liberce, kde napadlo kolem deseti centimetrů. Na ostatním území se podle meteorologů pohybovala nová sněhová pokrývka do pěti centimetrů, v nejnižších polohách padal i déšť se sněhem nebo pršelo.

Do konce týdne očekávají meteorologové celonoční mrazy. „Další intenzivnější sněžení by mělo přijít v sobotu. Množství sněhu upřesníme v předpovědi,“ uvedli meteorologové na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme