Česko potrápí nevlídné počasí. Na východě napadne až 40 cm sněhu, na západě hrozí ledovka

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek dopoledne varoval před mohutným sněžením a vznikem náledí. To se bude tvořit od pátečního rána zejména v Čechách, Českomoravské vrchovině a na Blanensku. Ve východní části republiky pak může napadnout až 40 cm nové sněhové pokrývky. Výstraha platí až do pátečního dopoledne.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidiče na cestách potrápí ze čtvrtka na pátek náledí i sněžení (ilustrační foto) | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Za zvlněnou studenou frontou, která postupuje přes Moravu a Slezsko zvolna k východu, k nám pronikne studený vzduch od severozápadu.

V Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Blanensku se ve čtvrtek večer bude v důsledku poklesu teplot pod bod mrazu na neošetřených vlhkých komunikacích a cestách s mokrým sněhem vytvářet místy náledí a zmrazky.

Na východě Moravy a Slezska se v noci na pátek a během rána vyskytne vydatnější sněžení s předpokládaným přírůstkem nového sněhu okolo pěti až patnácti centimetrů, ve vyšších polohách Bílých Karpat a na Vsetínsku až 20 cm. V Beskydech a v okresech Frýdek-Místek a Nový Jičín může napadnout až 40 cm.

Vozovky a chodníky budou místy kluzké – řidiči a chodci by proto měli věnovat zvýšenou pozornost lokálnímu počasí a během jízdy autem sledovat aktuální dopravní zpravodajství. V Beskydech poté sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny.

Vysoký stupeň nebezpečí spojený s novou vrstvou sněhové pokrývky tedy platí zejména pro Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Nízký stupeň nebezpečí náledí poté platí ve všech zbylých krajích republiky.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme