Východ Česka v neděli zasáhne silný vítr. V nárazech může mít až 70 km/h, varují meteorologové

Na východě České republiky bude v neděli foukat silný vítr s nárazy kolem 70 kilometrů za hodinu. Slábnout by měl v noci na pondělí, uvedl v sobotu Český hydrometeorologický ústav. Vítr by mohl lámat větve a komplikovat dopravu. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na východě Česka bude v neděli foukat silný vítr s nárazy 70 km/h (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Před zvlněnou studenou frontou, která začne v neděli večer postupovat přes naše území k východu, k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu,“ uvedli meteorologové.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem s nízkým stupněm nebezpečí platí od nedělních 8.00 do pondělních 2.00 pro celý Moravskoslezský a Zlínský kraj a část Olomouckého a Jihomoravského kraje.

Vítr může poškodit stromy a lesní porosty, může také způsobit menší škody na budovách. Meteorologové lidem doporučují zajistit okna a dveře, ale také zabezpečit skleníky či upevnit volně uložené předměty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme