Chobot musí na psychiatrii

Pražský městský soud dnes uložil ochranné ústavní psychiatrické léčení Petru Chobotovi, pořadateli červnové meditace, při které se čajem přiotrávilo 37 lidí. Soud tak vyhověl návrhu státního zastupitelství. Organizátor meditace byl původně obviněn z nedovoleného držení omamných a psychotropních látek a obecného ohrožení, za což by mu hrozilo až 12 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Vyšetřovatel ale v srpnu trestní stíhání Chobota zastavil kvůli jeho nepříčetnosti. Psychiatři zjistili, že trpí těžkou schizoidní poruchou osobnosti a na svobodě by mohl být nebezpečný. také proto nařídil soud ústavní léčení.

Chobot stále tvrdí, že nechtěl nikoho otrávit. Vše podle něj byla jen nešťastná náhoda. "Já si myslím, že vše, co se děje, děje se de facto k lepšímu. Možná to zní jako něco potvrzujícího mé šílenství, mou nepříčetnost, ale pevně věřím ve vyšší zákony, ve vyšší skutečnou spravedlnost."

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme