Chobotnice rozprášila postrach kamionů

Řidiče kamiónů by už neměli ohrožovat zloději. Policii se při akci Chobotnice podařilo zadržet skupinu, která se soustředila právě na nákladní automobily. Kradli hlavně u motorestů a na dálnicích. Zlodějský gang, jehož členové skončili ve vazbě, má na svědomí škodu za víc než 100 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní kamion | Foto: Gold service

Při policejních raziích bylo zadrženo celkem 24 podezřelých. "Brali veškeré zboží, které bylo převáženo po celém území České republiky, přepadali i zahraniční kamiony ze Slovenska nebo z Maďarska," přiblížil činnost gangu kriminalista Josef Kutek.

Skupina působila hlavně v severních, středních a západních Čechách. "Měli specialistu na to, aby kamion někde u motorestu ukradl a převezl ho na nějaké místo, tam byl kamion vyložen a posléze odstaven prázdný," pokračuje Kutek.

Všichni dopadení muži byli podnikatelé. Někteří dokonce kradené zboží prodávali ve svých obchodech. Vlastnili také sklady, odkud věci rozesílali překupníkům. Kradli hlavně potraviny, alkohol, značkové oblečení, boty, ale i kartáčky na zuby, brýle, televize, počítače a další věci.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme