VIDEO: ‚Chodník smrti‘ z nádraží na Vinohradskou nemá po rekonstrukci zábradlí. Magistrátu to nevadí

Pražský magistrát v pondělí otevřel nově zrekonstruovaný chodník mezi hlavním nádražím a Vinohradskou třídou, kterému se dříve přezdívalo „chodník smrti“. V některých místech byl chodník široký pouze 30 centimetrů a Pražané, ale i turisté na něj čekali od roku 1978. I tak se ale lidé pohybují v těsné blízkosti frekventované tříproudové silnice. „Zábradlí nemá funkci zabránění střetu s vozidlem,“ říká náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci rozšířili chodník mezi Vinohrady a Hlavním nádraží v Praze, který nyní v nejužším místě dosahuje šířky 1,7 metru, v nejširším až tři metry. „Zábradlí nemá funkci zabránění střetu s vozidlem. Projektant vyhodnotil, že je to bezpečné vzhledem k tomu, že tam jsou dobré rozhledové poměry a je tam rychlost 50 km/h,“ uvedl Scheinherr na dotaz, proč chodník od husté dopravy neoddělují žádná svodidla nebo zábradlí.

Praha rozšíří ‚chodník smrti‘ u hlavního nádraží. Namísto pár decimetrů bude mít až tři metry

Číst článek

Řidiči přitom nepřijdou ani o jeden ze tří jízdních pruhů, které na magistrále v sousedství Státní opery jsou. Praha nechala upravit pouze jejich šířku. Pravý jízdní pruh ale zůstane i nadále širší, aby mohly místem bezpečně projíždět autobusy.

Řidiči v Praze můžou od pondělí po víc než dvou týdnech znovu také projíždět i Malou Stranou a po Smetanově nábřeží. Obě místa magistrát uzavřel původně kvůli opravě tramvajových kolejí. Po jejím dokončení omezení prodloužil, a průjezd umožnil jen rezidentům. Vedení města teď chce vyhodnotit, jestli by se vyplatilo omezit dopravu v centru trvale, řekl náměstek pro dopravu.

vtk, bej, Monika Horská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme