Chomutov má po 'puči' nového primátora. V čele magistrátu stane Marek Hrabáč z ANO

Novým primátorem Chomutova se stal Marek Hrabáč z hnutí ANO. Dosavadní náměstek primátora ve funkci nahradil Daniela Černého z hnutí PRO Chomutov, kterého společně se všemi jeho kolegy z hnutí v pondělí zastupitelé odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

JUDr. Marek Hrabáč, primátor města Chomutov (ANO) | Foto: www.chomutov-mesto.cz

Po pondělním „puči“ na chomutovské radnici zůstali v radě členové KSČM a hnutí ANO. Dovoleni byli zástupci doposud opoziční ČSSD a Nového Severu. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu se nyní všechny strany spojily proti PRO Chomutov, které zůstalo v opozici.

Pro Hrabáče hlasovalo 21 zastupitelů, proti byli tři a zdrželi se dva. Po hlasování novinářům řekl, že by chtěl dokončit některé započaté věci.

„Dokončit kauzu Kamencové jezero, samozřejmě integraci dopravního systému, stabilizaci městské policie. Já jsem vlastně rád, že to tak dopadlo, protože ta spolupráce (s PRO Chomutov) byla velmi komplikovaná,“ řekl Hrabáč.

Uvolněným náměstkem primátora se stal David Dinda z hnutí Nový Sever, který zároveň je výkonným ředitelem hokejového klubu Piráti Chomutov. „Cítím se být ve střetu zájmu, proto v následujících dnech ukončím činnost v hokejovém klubu,“ řekl novinářům.

Zastupitelé Chomutova odvolali na pondělním zasedání celé vedení města. I s primátorem

Číst článek

Druhým neuvolněným náměstkem se stal Jan Mareš z ČSSD, ten stál v čele radnice mezi lety 2010 a 2015, kdy vládla v Chomutově sociální demokracie spolu s ODS.

PRO Chomutov cítí politické tlaky, i kvůli hokeji

Jako důvod krachu dosavadní vlády v Chomutově komunisté uvedli špatnou komunikaci. Hnutí PRO Chomutov v tom vidí politické tlaky, mimo jiné kvůli podpoře místního hokejového klubu Piráti Chomutov.

Podpora hokeji byla původně na programu i dnes. Bod obsahoval majetkový vstup do obchodní společnosti Piráti Chomutov. Na začátku jednání tento bod hnutí Nový Sever stáhlo.

Podle PRO Chomutov přišlo odvolání ve chvíli, kdy se členové hnutí vymezili proti dotaci hokejovému klubu Piráti Chomutov. PRO Chomutov navíc chtělo ukončit některé smlouvy.

Bývalý primátor Českých Budějovic Thoma měl jít na pět let do vězení. Soud ho osvobodil

Číst článek

„Ukončili jsme nevýhodný podnájem Kamencového jezera, odmítali jsme poskytnout desítky milionů korun nad rámec běžné každoroční podpory hokejovému klubu a chystali jsme nové výběrové řízení na správu bytového fondu, kterou doteď prováděla firma zastupitele za Nový sever. Rád bych řekl něco o Jidášovi a dýce hluboce vražené do zad, ale když se podívám na kvalitu ostatních zastupitelů, tak to (volba Hrabáče) byla ta nejlepší volba z těch špatných,“ uvedl dnes v prohlášení Černý.

Volby v roce 2014 vyhrálo hnutí PRO Chomutov, stejně dopadly opakované volby na začátku roku 2015.

Celou jedenáctičlennou radu vedle Hrabáče, Dindy a Mareše tvoří Stanislav Mikšovic a Karel Lipmann z hnutí Nový Sever, Milan Houda a Petr Husák z ČSSD, Jiří Weber za ANO a tři komunisté, a to Ladislav Drlý, Jaroslav Komínek a Libuše Zmátlová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme