Chomutovská ČSSD volby nezpochybní

Velmi rázně hodlají sociální demokraté zatočit se členy, kteří těsně před komunálními volbami nechali vyškrtnout z chomutovské kandidátky lídra Petra Husáka. Zpochybnit volby se ale podle vyjádření Petra Husáka nechystají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

Provinilci s největší pravděpodobností přijdou o členství v ČSSD a právníci navíc připravují trestní oznámení na bývalou volební zmocněnkyni a tajemnici chomutovské sociální demokracie Alenu Némethovou. Jak řekl předseda severočeské organizace ČSSD Jaroslav Foldyna, proti podobným praktikám je nutné tvrdě zakročit a všechny, kteří se o tento skandál přičinili, by měla okresní konference vyloučit. Sociální demokraté totiž této kauze přičítají i neúspěch v komunálních volbách, kdy podle vyjádření chomutovské předsedkyně Jany Vaňhové přišli o dva až tři mandáty.

Némethová krátce před začátkem voleb vyškrtla z kandidátky lídra Petra Husáka, který se o tom dozvěděl až od novinářů. Na první místo kandidátní listiny se tak dostal jeho politický protivník Jaroslav Říha. Vyvrcholily tím spory, které provázejí dvě místní organizace v Chomutově celé čtyři roky.

Jarmila Kubíková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme