Chomutovská ČSSD volby nezpochybní

Velmi rázně hodlají sociální demokraté zatočit se členy, kteří těsně před komunálními volbami nechali vyškrtnout z chomutovské kandidátky lídra Petra Husáka. Zpochybnit volby se ale podle vyjádření Petra Husáka nechystají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

Provinilci s největší pravděpodobností přijdou o členství v ČSSD a právníci navíc připravují trestní oznámení na bývalou volební zmocněnkyni a tajemnici chomutovské sociální demokracie Alenu Némethovou. Jak řekl předseda severočeské organizace ČSSD Jaroslav Foldyna, proti podobným praktikám je nutné tvrdě zakročit a všechny, kteří se o tento skandál přičinili, by měla okresní konference vyloučit. Sociální demokraté totiž této kauze přičítají i neúspěch v komunálních volbách, kdy podle vyjádření chomutovské předsedkyně Jany Vaňhové přišli o dva až tři mandáty.

Némethová krátce před začátkem voleb vyškrtla z kandidátky lídra Petra Husáka, který se o tom dozvěděl až od novinářů. Na první místo kandidátní listiny se tak dostal jeho politický protivník Jaroslav Říha. Vyvrcholily tím spory, které provázejí dvě místní organizace v Chomutově celé čtyři roky.

Jarmila Kubíková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme