Chovanec je s projektem Pošta Partner spokojený, rozšíří se na 120 dalších poboček

Česká pošta v posledním roce uzavřela víc než 120 smluv o převedení poboček na jiné provozovatele. Do konce roku 2025 chce pošta zavřít čtyři pětiny svých kamenných poboček. Služba Pošta Partner umožní lidem vyřizovat poštovní služby třeba na radnici nebo v soukromém obchodě či v trafice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pošta Partner Boží Dar | Foto: Česká pošta, CC BY-SA 4.0

Kvůli připomínkám Svazu měst a obcí k projektu se dnes sešel ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD s předsedou svazu Františkem Luklem.

Ministr Chovanec je s vývojem projektu spokojen. „Za rok a něco se nám povedlo získat smlouvy na 120 místech v ČR, před tím za 4 a půl roku to bylo 50 míst,“ uvedl.

Lukl si pochvaluje, že Česká pošta i ministerstvo vnitra připomínkám starostů naslouchají. Svaz je největší organizací sdružující obce a města.

Pobočky Pošta Partner vznikly nově třeba v Českém Šternberku nebo Sudoměřicích u Tábora.

Česká pošta chce do konce roku 2025 převést na obce nebo soukromníky 2500 poboček. „Projekt počítá s tím, že provozovatelem Pošty Partner je buď soukromník, nebo obec. Je to na základě smlouvy s Českou poštou,“ popsal dříve mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Chovanec s Luklem na schůzce řešili mimo jiné i změny v přepočítávání hlasů při komunálních volbách. Na ministerstvu kvůli tomu vznikne pracovní skupina.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme