Chovanec koupil byt pod cenou, tvrdí Babišův deník. Byl nedokončený, hájí se ministr

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) koupil podle Mladé fronty Dnes pod cenou byt v Plzni. List, který vlastní ministr financí Andrej Babiš (ANO), vychází z majetkového přiznání a odvolává se na ceny obvyklé na realitních serverech. Milan Chovanec se hájí tím, že byt koupil nedokončený.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Chovanec

Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

Jedná se o byt v plzeňské části Jižní Předměstí. Byt je součástí nedávno rekonstruované vily se žlutobílou fasádou.

Ministr Chovanec podle MF Dnes za 119 metrů čtverečních, 30metrovou terasu a dvě parkovací místa, zaplatil 3,1 milionu korun.

Byt původně koupil od manželů Dajbychových. „Obvykle se inzerují ceny za rekonstruované byty. U nás došlo k dohodě se všemi partajemi, že si své byty za své peníze dodělají sami,“ vysvětluje plzeňský podnikatel a majitel bytu Petr Dajbych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD si koupil byt v Plzni. Podle Mladé fronty DNES byl byt koupen za polovinu obvyklé ceny.

Ministr Chovanec Českému rozhlasu po telefonu sdělil, že se k věci nehodlá vyjadřovat a odkázal na své písemné prohlášení.

„Byt jsem koupil ve fázi dokončené hrubé stavby, nikoliv tedy jako hotový k obývání. V mojí režii následně probíhaly další stavební úpravy, mimo jiné změna dispozice, podlahy, dveře, koupelny atp. Některé dodělávky jsou stále v běhu. Tyto náklady nejsou pochopitelně součástí kupní ceny a ani je nerealizoval původní developer. Finální výše těchto nákladů bude známa až letošní rok, proto se ani nemohla objevit v loňském přiznání,“ napsal Chovanec.

Chovanec majitele nezná

Podle MF Dnes se firma Dajbych v posledních letech stala častým uchazečem o státní veřejné zakázky.

„Myslím si, že v době před dvaceti lety, kdy se naše firma začala ucházet o státní zakázky, byl pan ministr ještě na střední škole,“ komentuje podnikatel Dajbych.

Chovanec k tomu ve svém prohlášení dodává, že manžele Dajbychovi osobně nezná. To, že jejich firma byla v dodavatelském vztahu k ministerstvu vnitra údajně poprvé slyšel až od redaktora MF Dnes. „Následným dotazem na MV jsem zjistil, že jde o vztah, jenž trvá už od roku 1999,“ tvrdí ministr.

Chovanec dále uvádí, že za jeho působení šlo výhradně o zakázky, které neřídilo přímo ministerstvo vnitra, ale autonomně je soutěžil Hasičský záchranný sbor a Policie ČR.

Lukáš Milota, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme