Chovanec přiznal tajnou schůzku u Zemana v Lánech, Hašek ji dál popírá

Utajovaná schůzka v Lánech v den voleb byla. V České televizi to řekl místopředseda ČSSD Milan Chovanec. Podle spekulací v médiích se schůzky účastnili členové strany blízcí Michalu Haškovi a prezident Miloš Zeman, se kterým údajně probírali další postup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současný hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec | Foto: Lukáš Milota

Chovanec ale neřekl, kdo na schůzce byl a nesdělil ani detaily k jejímu obsahu. Řekl jen, že ho na schůzku pozval člen vedení ČSSD.

„Já jsem byl na této schůzce. Byl jsem na ni pozván čtyři dny před vlastní schůzkou. Nešel jsem na schůzku do Lán v době, kdy byl výsledek voleb. Bylo mi sděleno, že jsem zván do Lán na diskusi,“ vysvětloval Chovanec v ČT.

„V podstatě jsme neprobírali nic z toho, co dedukujete. Já jsem pouze slyšel o tom, že sociální demokracie koho navrhne, ten bude panem prezidentem jmenován. To je vše, co já k tomu mohu říct,“ uvedl místopředseda sociální demokracie.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tajné schůzce v Lánech i dění v ČSSD mluvil místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek a komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov

Místopředseda ČSSD Michal Hašek však nadále popírá, že by se schůzka uskutečnila.

Podle místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka by však neměly Haškovy výroky zůstat bez odezvy. Ke schůzce v Lánech podle něj došlo v sobotu večer, když byl předseda ČSSD Sobotka na povolební debatě v České televizi.

„Důležité je, že jsme třeba od Michala Haška, jak se zdá, nedostali vůbec pravdivé informace. Pokud by se ukázalo, že někdo nám takto lhal – což je teď specificky problém kolem prvního místopředsedy Michala Haška – tak si myslím, že to je něco, z čeho by se měla vyvodit odpovědnost,“ upozornil Zaorálek v Českém rozhlase.

Tým ČSSD pro povolební vyjednávání se rozpadl, o novém rozhodne grémium ve čtvrtek

Číst článek

Podle něj měla schůzka u Miloše Zemana souvislost s nedělním průběhem předsednictva strany, které vyzvalo předsedu Sobotku k rezignaci a zároveň ho zbavilo místa v týmu jednajícím o nové vládě. „Jednání předsednictva bylo myslím výsledkem určité organizace a dle mého názoru nebylo spontánní,“ řekl Zaorálek.

Jan Richter, Mirko Kašpar, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme