Chorvatsko 0:0 Brazílie

Chovatelé chtějí očkovat proti slintavce

Plošné očkování proti slintavce a kulhavce požadují chovatelé ovcí a koz. Podle nich je třeba rozšířit preventivní opatření proti zavlečení této nemoci na naše území, protože počet ohnisek nákazy v kontinentální Evropě stále stoupá. Státní veterinární správa jejich požadavek odmítla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl Petr Pakosta, jeden z organizátorů petice, chovatelé jsou rozhodnuti požadovat plošné očkování zvířat proti této vysoce nakažlivé nemoci. Zvažují také návrh, aby se Česko obrátilo se žádostí o součinnost na Evropskou unii. Za vhodné rovněž pokládají požádat o plošné očkování i sousední státy, zejména Německo.

Státní veterinární správa ale trvá na svém rozhodnutí, že očkování proti slintavce a kulhavce se zavede až v případě propuknutí nákazy na našem území. Odmítá tak petici členů Svazu chovatelů ovcí a koz v České republice, kterou předali ministerstvu zemědělství. Podle mluvčího Státní veterinární správy Josefa Dubna se takovým způsobem nepostupuje ani v Evropě, protože očkovaná zvířata by nebylo možné jíst a musela by skončit v kafileriích.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme