Chovatelé chtějí očkovat proti slintavce

Plošné očkování proti slintavce a kulhavce požadují chovatelé ovcí a koz. Podle nich je třeba rozšířit preventivní opatření proti zavlečení této nemoci na naše území, protože počet ohnisek nákazy v kontinentální Evropě stále stoupá. Státní veterinární správa jejich požadavek odmítla.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl Petr Pakosta, jeden z organizátorů petice, chovatelé jsou rozhodnuti požadovat plošné očkování zvířat proti této vysoce nakažlivé nemoci. Zvažují také návrh, aby se Česko obrátilo se žádostí o součinnost na Evropskou unii. Za vhodné rovněž pokládají požádat o plošné očkování i sousední státy, zejména Německo.

Státní veterinární správa ale trvá na svém rozhodnutí, že očkování proti slintavce a kulhavce se zavede až v případě propuknutí nákazy na našem území. Odmítá tak petici členů Svazu chovatelů ovcí a koz v České republice, kterou předali ministerstvu zemědělství. Podle mluvčího Státní veterinární správy Josefa Dubna se takovým způsobem nepostupuje ani v Evropě, protože očkovaná zvířata by nebylo možné jíst a musela by skončit v kafileriích.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme