Chovatelé ptactva dočasně bez výstav

Tuzemským chovatelům ptactva sice vypukla sezóna výstav, kvůli zpřísněným veterinárním opatřením je ale letos budou muset oželet. Naše úřady totiž v obavě z možné epidemie ptačí chřipky zakázaly trhy s drůbeží a ostatními ptáky, všechny výstavy i přehlídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andulka | Foto: andulky.d2.cz

Už včera byla proto zastavena prestižní celostátní výstavu andulek v pražské Botanické zahradě, dnes byli opeřenci vyloučeni z národní výstavy drobného zvířectva v Litoměřicích. Chovatelé si stěžují, že opatření jsou zbytečně přísná, organizátoři podobných akcí přijdou o desítky tisíc korun.

Evropská unie plánuje zákázat dovoz drůbeže z Chorvatska. Objevil se tam virus ptačí chřipky, který u jezera Zdenci zahubil 12 labutí. Veterináři odeslali vzorky do Velké Británie k rozboru. Podle chorvatského ministra zemědělství Nevena Ljubičiče nejde o virus H5N1, který je nebezpečný člověku.

Ptačí chřipka včera zjistili také u papouška, který uhynul v Británii. Ptak byl ale dovezen z Jižní Ameriky a byl dosud v karanténě. Evropská unie proto nepovažuje Velkou Británii za zemi zasaženou virem ptačí chřipky a neuvalí na ni žádná omezení.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme