Chřipka kulminuje na východě Čech, v Praze stagnuje

Chřipková epidemie ve východních Čechách vrcholí. O třicet procent vzrostl počet nemocných na Svitavsku a Jičínsku, o jedenáct procent na Chrudimsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informuje náš spolupracovník Miroslav Ponomarev.

Jak připomíná, choroba postihla hlavně děti v předškolním věku. K jejímu zmírnění pak výrazně přispěly chřipkové prázdniny.

Ve Středočeském kraji výskyt onemocnění vzrostl. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel tady bylo 4646 nemocných. Stejně je na tom i Liberecko. Naopak o 24 procent klesl počet nových chřipkových onemocnění v Ústeckém kraji. Zde nemoc začala, a je tedy už na ústupu. Chřipka ztrácí na síle i v Praze - školáci se tedy sotva dočkají celopražských chřipkových prázdnin. Jak řekl Českému rozhlasu hygienik hlavního města Prahy Vladimír Polanecký u dospělé populace byl nárůst onemocnění chřipkou už jen 20%.

Na Moravě však onemocnění postihuje další tisíce lidí. Na Zlínsku zasáhlo především nejmenší děti. Zda tam hygienička po víkendu uzavře některé školy se po dohodě se školskými úřady rozhodne v neděli. V Ostravském kraji celková nemocnost narostla na 28OO nemocných na 1OO tisíc obyvatel. Jak zjistil Ivan Sekanina z Českého rozhlasu Ostrava, nejvyšší nemocnost je v okrese Karviná.

Milan Kopp, Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme