Chřipka kulminuje na východě Čech, v Praze stagnuje

Chřipková epidemie ve východních Čechách vrcholí. O třicet procent vzrostl počet nemocných na Svitavsku a Jičínsku, o jedenáct procent na Chrudimsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informuje náš spolupracovník Miroslav Ponomarev.

Jak připomíná, choroba postihla hlavně děti v předškolním věku. K jejímu zmírnění pak výrazně přispěly chřipkové prázdniny.

Ve Středočeském kraji výskyt onemocnění vzrostl. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel tady bylo 4646 nemocných. Stejně je na tom i Liberecko. Naopak o 24 procent klesl počet nových chřipkových onemocnění v Ústeckém kraji. Zde nemoc začala, a je tedy už na ústupu. Chřipka ztrácí na síle i v Praze - školáci se tedy sotva dočkají celopražských chřipkových prázdnin. Jak řekl Českému rozhlasu hygienik hlavního města Prahy Vladimír Polanecký u dospělé populace byl nárůst onemocnění chřipkou už jen 20%.

Na Moravě však onemocnění postihuje další tisíce lidí. Na Zlínsku zasáhlo především nejmenší děti. Zda tam hygienička po víkendu uzavře některé školy se po dohodě se školskými úřady rozhodne v neděli. V Ostravském kraji celková nemocnost narostla na 28OO nemocných na 1OO tisíc obyvatel. Jak zjistil Ivan Sekanina z Českého rozhlasu Ostrava, nejvyšší nemocnost je v okrese Karviná.

Milan Kopp, Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme