Nemocnice v Kyjově nepustí dovnitř návštěvy. Zákaz kvůli chřipce platí na více místech

V nemocnici v Kyjově na Hodonínsku platí od pátku až do odvolání zákaz návštěv všech lůžkových oddělení. Jde o první případ v Jihomoravském kraji.

Kyjov (Aktualizováno: 13:39 2. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice. Ilustrační foto. | Foto: Nick Savchenko | Zdroj: Flickr (CC BY-SA 2.0)

Vedení nemocnice tak reaguje na rychlý nárůst chřipkových onemocnění nejen mezi pacienty, ale také mezi personálem.

Podle mluvčího kyjovské nemocnice Filipa Zdražila chod jednotlivých pracovišť není ohrožen. Na jižní Moravě zatím chřipková epidemie vyhlášena není.

Aktuální počty nemocných vyhlásí Krajská hygienická stanice v Brně v pátek v poledne.

Nemocných chřipkou a akutními respiračními onemocněními ve Zlínském kraji přibylo. Hygienici proto doporučili omezení návštěv v lůžkových zařízeních, tedy nemocnicích či domovech seniorů, i na Vsetínsku, Kroměřížsku a Uherskohradišťsku, a to od pondělí. ČTK to v pátek řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jana Hošková. Již od začátku tohoto týdne platí stejné doporučení na Zlínsku, zlínská krajská nemocnice zakázala návštěvy.

Mluvčí krajských nemocnic Dana Lipovská uvedla, že nemocnice v Uherském Hradišti a Kroměříži zakážou návštěvy od soboty. "Zákaz návštěv bude na lůžkových odděleních. Prosíme také návštěvníky, aby omezili pohyb po areálu nemocnice," řekla ČTK mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

V pondělí návštěvy zakáže Vsetínská nemocnice a zřejmě i nemocnice ve Valašském Meziříčí, která patří do sítě Agel. Vyhlášení omezení či regulace návštěv a jeho následné odvolání je plně v kompetenci ředitelů jednotlivých zařízení.

V kraji je nyní nemocných 1687 ze 100.000 obyvatel, z toho chřipkou 166 na 100.000 obyvatel. Nemocnost se proti minulému týdnu zvýšila o 16 procent, u chřipky o 137 procent.

Kristýna Císařová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme