Chřipka se dále šíří

Počet onemocnění chřipkou stoupá. Na mnoha místech České republiky vypukla epidemie a i tam, kde ji hygienici ještě nezaznamenali se už preventivně uzavírají školy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka zasáhla naplno i Plzeňský kraj. Podle Lubomíra Smetany z plzeňského studia Českého rozhlasu, zaznamenali nejvíce případů hygienici v okresech Klatovy a Domažlice. Na Domažlicku bylo uzavřeno 5 základních škol, klatovští uzařeli už 7 škol. OHS v Rokycanech předpokládá uzavření školy v Hrádku u Rokycan. V samotné Plzni je situace klidnější, jen Plzeň jih došlo k vyhlášení chřipkových prázdnin ve třech školách. Na Tachovsku je jen mírný nárůst respiračních onemocnění.

Kvůli chřipce se zítra uzavře také většina škol v Jablonci nad Nisou a na Liberecku. Situace v jabloneckém regionu je o něco horší než na Liberecku - uzavřeno je už 8 škol, ale i tam absence ve školách narůstá. Od pátku 26. ledna do konce dalšího týdne uzavírá liberecký hygienik zatím čtyři školy.

Epidemie, podle pražského hygienika Vladimíra Polaneckého, ještě v hlavním městě nevypukla. Jak prohlásil, je ale důležité dbát na prevenci, což mimo jiné znamená vyhýbat se hromadným akcím.

Markéta Kaclová, Zdenka Schovánková, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme