Chřipka už zasáhla celou republiku kromě Prahy

Chřipková epidemie už zasáhla celou republiku kromě Prahy. Na 100 tisíc obyvatel v Česku připadá 3040 nemocných, oproti předchozímu týdnu nemocnost stoupla o 18,5 procenta. Taková jsou aktuální čísla Národní referenční laboratoře pro chřipku. Největší nárůst nemocných - přes 65 procent - zaznamenal kraj Moravskoslezský. Chřipková onemocnění tam trápí 3907 ze 100 tisíc obyvatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka

Chřipka | Foto: HZP

Naplno epidemie propukla už i na Karlovarsku, jak potvrzuje krajská epidemioložka Zuzana Vodrážková. "Počet nemocných je asi 2400 na 100 tisíc obyvatel, doporučili jsme zákaz návštěv v nemocnici v Karlových Varech, v Ostrově, Chebu a v Sokolově."

Podobná je situace i v Olomouckém a v Ústeckém kraji, kde se počet nemocných zvýšil o třetinu a hygienici předpovídají, že čísla ještě porostou. Na Olomoucku podle lékařky Libuše Marešové z tamní Krajské hygienické stanice přibylo nejvíce nemocných mezi předškolními a školními dětmi. "Relativní nemocnost akutních respiračních infekcí v Olomouckém kraji dosáhla hodnoty téměř 2700 na 100 tisíc obyvatel. K nejvyššímu nárůstu došlo na Jesenicku a nejvyšší nemocnost zaznamenává Prostějovsko."

V Jihomoravském kraji se počet nemocných během týdne zvýšil na dvojnásobek. Podle hygieniků zatím byly zachyceny pouze známé chřipkové viry typu "A" a "B", proti kterým funguje jak očkování, tak imunita organismu u lidí, kteří chřipku prodělali v minulých letech. Současný počet pacientů jak s chřipkou, tak i s dalšími respiračními onemocněními by se tedy už příliš zvyšovat neměl.

Na Vysočině, v Libereckém kraji a v Praze lidí nemocných chřipkou v tomto týdnu ubylo.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme