Chřipka zachvátila Moravu, v Čechách už polevuje

Akutní respirační onemocnění jsou v České republice pomalu na ústupu. Počet nemocných se tento týden snížil v průměru o 9 procent. Stále ale u nás trvá epidemie. Ve většině krajů sice nemocných ubývá, ovšem na Ústecku, Olomoucku a Zlínsku pacientů přibylo. Nejvíc nemocných je teď na severní Moravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v ordinaci | Foto: Igor Šefr

Snížení nemocnosti o 9 procent - to je průměr za celou zemi. "Pokles to sice je, ale není to nějaké číslo obrovské," vysvětluje Marie Otavová z Národní referenční laboratoře pro chřipku.

Pod hranicí epidemie jsou Praha a Plzeňsko. "Plzeňský kraj měl pokles 25,7 procent. Výrazně ubylo nemocných také v jižních a středních Čechách, na Liberecku, Pardubicku a jižní Moravě.

Na Ústecku se nemocnost zvýšila o dvě procenta. Na Olomoucku a Zlínsku ještě víc. "Olomoucký kraj o 14,4 procenta a Zlínský dokonce o 28 procent." Nejvíc pacientů s akutními respiračními onemocněními je v Moravskoslezském kraji, situace se tam ale zlepšuje.

Hygienici doufají, že nemocných bude v dalších dnech ubývat. Jestli se už za týden dostaneme pod hranici epidemie, je podle Marie Otavové těžké odhadnout.

Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme