Chřipková epidemie je už na ústupu

Epidemie akutních respiračních onemocnění už pomalu spěje ke svému konci. Jediným okresem kam dorazila teprve nyní je Vsetínsko. Jinde setrvává počet nemocných stejný nebo klesá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocných ubývá v Ostravském, Plzeňském, Středočeském, Královéhradeckém i Olomouckém kraji. A jejich počty se začínají snižovat i kraji Zlínském a Českobudějovickém.

Chřipková epidemie v Budějovickém kraji zatím stále trvá - nemocnost se drží nad hranicí epidemického výskytu. Za uplynulý týden klesl počet nemocných zhruba o pětinu. Největší nemocnost je na Táborsku a Českokrumlovsku. Pro návštěvy je uzavřena většina nemocnic a domovů důchodců. Výjimkou jsou nemocnice v Jindřichově Hradci, nemocnice v Českých Budějovicích a také léčebna dlouhodobě nemocných v Hludkově u Vyššího Brodu.

V Pardubickém kraji zaznamenali pokles nemocnosti ve všech okresech. V pardubickém a chrudimském okrese ještě stále zůstává nemocnost na úrovni epidemie. Vysoký počet nemocných je zejména na Chrudimsku. V obou zmíněných okresech platí nadále zákaz návštěv v nemocnicích, domovech důchodců a ústavech sociální péče. Epidemie respiračních onemocnění skončila v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy.

Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme