Chřipková epidemie kulminuje nebo ustupuje

Na většině území České republiky chřipková epidemie kulminuje nebo pomalu upadá. Stále platí zákazy návštěv v některých zdravotnických zařízeních, dětských domovech a domovech důchodců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brněnském kraji se zvyšuje počet zdravotnických zařízení s omezenými návštěvami. Pět ze sedmi okresů je stále nad hranicí epidemie, přestože hygienici zaznamenali v uplynulých dnech už jen mírný nárůst počtu pacientů s akutními respiračními onemocněními. K největšímu nárůstu nemocných došlo v okresech Vyškov, Brno-město a Břeclav. Naopak Brno-venkov a Znojmo hlásí mírný pokles. Zdravotnickým zařízením s lůžkovými odděleními doporučili hygienici omezení návštěv. Zůstává zákaz návštěv v ústavu sociální péče a domově důchodců na Hodonínsku a v nemocnici a domově důchodců v Božicích na Znojemsku. Zákaz návštěv platí v této době také v nemocnici v Ivančicích, ve Fakultní nemocnici u Svaté Anny, na všech pracovištích Fakultní nemocnice Brno a v Městské nemocnici milosrdných bratří.

Zatímco na většině území Zlínského kraje počet chřipkových onemocnění klesá, okres Vsetín se teprve nyní dostal nad hranici epidemie. Ode dneška tam platí zákaz návštěv v nemocnicích, ústavech sociální péče a domovech důchodců. Na Vsetínsku je počet nemocných 2600 - 2700 na 100 tisíc lidí, ve zbývajících třech okresech je chřipka na ústupu.

Chřipková epidemie ve východních Čechách pomalu ustupuje. Zatímco v Pardubickém kraji stoupl za poslední týden počet nemocných téměř o pět procent, v Královéhradeckém o sedm procent klesl. Epidemie vrcholí na Náchodsku, Královéhradecku a Pardubicku a dále v okresech Chrudim a Rychnov nad Kněžnou. Jinde je chřipka na ústupu, mimořádné prázdniny mají žáci základních škol v Horním Jelení a Starých Ždánicích na Pardubicku a některých škol na Rychnovsku. Zvýšenou nemocnost zaznamenali v okrese Náchod základní školy v Broumově, Novém městě nad Metují, v Provodově a Machově, stejně jako střední odborné učiliště v Jaroměři. Chřipkové prázdiny tam ale zatím hygienici nevyhlásili.

Markéta Kaclová, Miroslav Ponomarev, Blanka Černá, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme