Chřipková epidemie kulminuje nebo ustupuje

Na většině území České republiky chřipková epidemie kulminuje nebo pomalu upadá. Stále platí zákazy návštěv v některých zdravotnických zařízeních, dětských domovech a domovech důchodců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brněnském kraji se zvyšuje počet zdravotnických zařízení s omezenými návštěvami. Pět ze sedmi okresů je stále nad hranicí epidemie, přestože hygienici zaznamenali v uplynulých dnech už jen mírný nárůst počtu pacientů s akutními respiračními onemocněními. K největšímu nárůstu nemocných došlo v okresech Vyškov, Brno-město a Břeclav. Naopak Brno-venkov a Znojmo hlásí mírný pokles. Zdravotnickým zařízením s lůžkovými odděleními doporučili hygienici omezení návštěv. Zůstává zákaz návštěv v ústavu sociální péče a domově důchodců na Hodonínsku a v nemocnici a domově důchodců v Božicích na Znojemsku. Zákaz návštěv platí v této době také v nemocnici v Ivančicích, ve Fakultní nemocnici u Svaté Anny, na všech pracovištích Fakultní nemocnice Brno a v Městské nemocnici milosrdných bratří.

Zatímco na většině území Zlínského kraje počet chřipkových onemocnění klesá, okres Vsetín se teprve nyní dostal nad hranici epidemie. Ode dneška tam platí zákaz návštěv v nemocnicích, ústavech sociální péče a domovech důchodců. Na Vsetínsku je počet nemocných 2600 - 2700 na 100 tisíc lidí, ve zbývajících třech okresech je chřipka na ústupu.

Chřipková epidemie ve východních Čechách pomalu ustupuje. Zatímco v Pardubickém kraji stoupl za poslední týden počet nemocných téměř o pět procent, v Královéhradeckém o sedm procent klesl. Epidemie vrcholí na Náchodsku, Královéhradecku a Pardubicku a dále v okresech Chrudim a Rychnov nad Kněžnou. Jinde je chřipka na ústupu, mimořádné prázdniny mají žáci základních škol v Horním Jelení a Starých Ždánicích na Pardubicku a některých škol na Rychnovsku. Zvýšenou nemocnost zaznamenali v okrese Náchod základní školy v Broumově, Novém městě nad Metují, v Provodově a Machově, stejně jako střední odborné učiliště v Jaroměři. Chřipkové prázdiny tam ale zatím hygienici nevyhlásili.

Markéta Kaclová, Miroslav Ponomarev, Blanka Černá, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme