Chřipková epidemie se blíží k vrcholu. Nemocní přibývají pomaleji, tvrdí hygienici

V Česku pokračuje chřipková epidemie. Oproti minulému týdnu přibylo lidí s chřipkou a dalšími respiračními nemocemi o více než tři procenta. Ukazují to aktuální data hygieniků. Nejméně je nemocných mezi nejmenšími dětmi do pěti let, naopak nejvíce stonají pracující.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Například v Praze v pátek do práce nepřišlo několik řidičů městské hromadné dopravy a kvůli tomu nejezdily některé spoje. „Je dlouhodobý nedostatek řidičů, takže bohužel zde nejsou už prakticky žádné zálohy,“ řekl Radiožurnálu mluvčí podniku Filip Drtina.

V deseti krajích nemocnost ještě stoupá, ale tempo růstu je pomalejší, než v předchozích týdnech. Kvůli chřipce už téměř 150 lidí skončilo v nemocnici.

Sdělila to hlavní česká hygienička Eva Gottvaldová. „V této sezoně je nahlášeno celkem 144 klinických závažných případů chřipky, které vyžadují intenzivní péči, z nichž v 33 případech došlo k úmrtí,“ popsala Gottvaldová. Teď už se ale podle ní chřipková epidemie blíží ke svému vrcholu.

Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme