Chřipková epidemie už zasáhla šest krajů

Epidemie chřipkových onemocnění v plné síle zasáhla už šest krajů České republiky. K Jihomoravskému, kde epidemie začala minulý týden, se tento týden přidaly kraje Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký, Zlínský a Moravskoslezský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka | Foto: HZP

Znamená to, že v těchto regionech je více než 2000 případů na 100.000 obyvatel. Podle epidemioložky z Jihomoravského kraje Renaty Vaverkové se chřipka dotkne postupně všech krajů.

"Je to velice pravděpodobné, že epidemie se rozšíří i do zbývajících krajů, jak to obvykle bývá. Chřipková epidemie kulminuje v průběhů dvou až tří týdnů. Co se Jihomoravského kraje týče, mohu v tuto chvíli nezávazně předpovědět, že situace bude stabilizována řádově za dva až tři týdny," řekla.

Krajští hygienici dnes kvůli nárůstu případů chřipky mezi dospělou populací vydali doporučení zákazu návštěv v nemocnicích. Podle Vaverkové je důvodem opatření snaha minimalizovat nebezpečí, že nemoc bude zavlečena do zdravotnických zařízení.

"Stejné doporučení se týká také klientů ústavů sociální péče, léčeben pro dlouhodobě nemocné a domovů pro seniory. My ovšem toto vydáváme pouze jako doporučení a je na ředitelích jednotlivých zařízení, kterak s tímto doporučením naloží," doplnila Vaverková.

Podle informací Státního zdravotního ústavu už v západní Evropě vlna chřipkových onemocnění opadá, ve střední a východní části kontinentu se zatím nemoc šíří dál. Ve 13 státech je chřipka rozšířena po celém území, ze sousedů Česka jsou epidemií zasaženy Německo a Polsko.

Rozhovor s epidemioložkou Renatou Vaverkovou na téma chřipkové epidemie si můžete poslechnout v sekci RÁDIO NA PŘÁNÍ.

K tématu si přečtěte také:
Česko má už v příštím týdnu zasáhnout chřipková epidemie
V Česku o čtvrtinu stoupl počet chřipkových onemocnění
Chřipka postupuje, je také víc nachlazených

Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme