Epidemie chřipky má na Vysočině první oběť. Některé nemocnice zakázaly návštěvy

Na Vysočině začala podle hygieniků epidemie infekčních onemocnění dýchacích cest. V kraji je 1619 nemocných na 100 tisíc obyvatel, o 20 procent víc než před týdnem. Návštěvy zakázaly některé nemocnice a další zařízení. Hygienici už zaznamenali sedm závažných průběhů nemoci, z toho jedno úmrtí 97letého muže na Žďársku. V okrese Žďár nad Sázavou je nemocnost v rámci kraje nejvyšší, na 100 tisíc obyvatel je tam nemocných 1886 lidí.

Tento článek je více než rok starý.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

léky, medicína, teploměr

Léky (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

„Pomyslný epidemický práh je 1600 na 100 tisíc, což už jsme překročili,“ popsala Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina. Celorepublikový průměr je 1700 nemocných.

Návštěvy v pondělí kvůli epidemii zakázala Nemocnice Třebíč, začal platit také ve dvou zařízeních pro seniory v Telči na Jihlavsku. Havlíčkobrodská nemocnice zakázala návštěvy v sobotu. Od soboty platí také pro jednotky JIP a ARO nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku.

Chřipka a infekce dýchacích cest dosáhly v Česku epidemie. Nemocných je zhruba 180 tisíc lidí

Číst článek

Návštěvy nemohou ani do léčeben dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích a v Humpolci a do domova pro seniory v obci Proseč u Pošné.

Na Žďársku se za poslední týden nemocnost zvýšila o 13 procent. Nejvíc nemocných ale přibylo v okrese Havlíčkův Brod, kde je 1519 nemocných na 100 tisíc obyvatel, takřka o třetinu víc než před týdnem.

Z krajů, které s Vysočinou sousedí, je nejvíc nemocných v Jihomoravském kraji, kde je 1918 případů na 100 tisíc obyvatel. Největší nemocnost v rámci celého Česka má podle Dvořákové Liberecký kraj, kde je ještě o 68 nemocných na 100 tisíc obyvatel víc.

V loňském roce začalo na Vysočině významně přibývat nemocných na konci ledna. V následujících dvou měsících zemřelo v souvislosti s chřipkou devět lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme