Policie zajistila muže, který se zabarikádoval v domě na okraji Chrudimi a hrozil výbušninou

Drama v domě na okraji Chrudimi, v němž se zabarikádoval pětapadesátiletý muž, skončilo. Policie ho v úterý kolem 15.00 zajistila. Během dne muž hrozil výbušninou. Na místě byli i policejní vyjednavači.

Chrudim (Aktualizováno: 15:11 28. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrudimská policie okolí domu, kde se muž zabarikádoval, uzavřeli | Foto: Josef Ženatý | Zdroj: Český rozhlas

Policii se podařilo zajistit muže, který se zabarikádoval v domě na okraji Chrudimi," ohlásil z místa reportér Českého rozhlasu.

Policisté zasahovali v chrudimské lokalitě Vlčí hora, kde jsou řadové domy. Už dopoledne místní obyvatele vyzvala, aby opustili domovy.

Psychotik v letadle hrozil, že odpálí bombu. Odsoudili ho na 12 let

Číst článek

Policisté kolem 13. hodiny z okolních domů evakuovali přibližně 25 lidí a uzavřeli jednu z vedlejších ulic. Provoz mezi Chrudimí a Slatiňany tak omezen nebyl.

„Jedná se o pětapadesátiletého muže, na kterého byl vydán Okresním soudem v Trutnově zatykač. Muž nespolupracuje. Zabarikádoval se v domě a vyhrožuje nástražným výbušným systémem," řekl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Na místě je přibližně od 9.00 zásahová jednotka, vyjednavači a pyrotechnici. S mužem probíhá vyjednávání a další opatření k zajištění bezpečnosti okolí i přítomných osob.

Ulice je uzavřená. Muž je obviněný z blíže neurčeného trestného činu, má za sebou již trestní minulost.

pta, zan, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme