Foto: Filip Jandourek

Chtějí se stát prezidentem. Co si ale myslí o Hvězdných válkách? Přinášíme nepolitickou volební kalkulačku

Adéla Sílešová, Petr Kočí a Michal Zlatkovský |

Čtěte dále

Má Michal Horáček raději cestu autem, nebo vlakem? A preferuje Jana Yngland Hrušková Beatles, nebo Rolling Stones? Zeptali jsme se prezidentských kandidátů na sadu otázek, které nesouvisí s politikou - a vy si můžete vyzkoušet, jak s nimi souzníte.

Mužů a žen, kteří projevili zájem o kandidaturu na úřad prezidenta v lednových volbách, už je přes desítku. Naděje většiny z nich se voleb zúčastnit, natož je vyhrát, nejsou příliš vysoké, přesto o sobě dávají vědět, jak jen mohou - a se svými politickými názory se nijak netají. Jak si ale stojí v nepolitických tématech?

Kandidáti odpověděli serveru iROZHLAS.cz na celkem 25 otázek - od toho, jestli mají raději český jazyk, nebo matematiku, po preferenci Star Wars či Pána prstenů. Když je zodpovíte také, na konci kvízu se dozvíte, kdo z nich má rád stejné věci jako vy a kdo má úplně jiné preference.

Co máte raději?

Vyberte si ze dvou variant tu, která je vám bližší, a klikněte na ni.

Test vám nezabere víc než minutu. Spodní oranžová linka ukáže, kolik rozhodnutí už máte za sebou a kolik vám jich ještě zbývá.


Do nepolitické kalkulačky se zapojilo celkem dvanáct prezidentských kandidátů. Výjimkou je současný prezident Miloš Zeman, který odmítl na otázky odpovědět. "Děkujeme za nabídku, ale nevyužijeme ji," napsal serveru iROZHLAS.cz v esemesce prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Kalkulačka je obdobou starší, dnes již nefunkční verze z minulých prezidentských voleb, která vyšla na webu Hospodářských novin.

Adéla Sílešová, Petr Kočí a Michal Zlatkovský